Kolekty końcowe

Okres Adwentu: Boże i Ojcze, * czas adwentu przypomina nam, że Syn Twój przyjdzie jeszcze raz na ziemię, u schyłku wieków, aby zgromadzić przed obliczem swoim żywych i umarłych, * a także dokonać sądu nad wszystkimi pokoleniami potomków Adama. * Spraw łaskawie, abyśmy się na ten dzień z pomocą Ducha Twojego przygotowali i radowali się z połączenia z Tobą w Królestwie Twojej sprawiedliwości i pokoju. * Wysłuchaj nas przez Jezusa Chrystusa, który z Tobą i z Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków.

Okres Bożego Narodzenia: Panie Boże, Ojcze nasz niebiański, * chwalimy Cię i dziękujemy Ci, że przez przyjście na ten świat zgubiony Twojego Jednorodzonego Syna Jezusa Chrystusa zgotowałeś nam radość wielką. * Prosimy Cię: zachowaj nas w tej radości i wdzięczności za Twojego Syna, który z Tobą Ojcze i z Duchem Świętym, żyje i króluje jako Bóg prawdziwy na wieki wieków.

Okres Pasyjny I: Miłosierny, wiekuisty Boże i Ojcze nasz w niebiesiech. * Ty nie oszczędziłeś Swego jedynego Syna, lecz Go za nas wszystkich wydałeś, aby poniósł nasze grzechy na krzyż Golgoty. * Prosimy Cie w pokorze: udziel nam takiej wiary abyśmy Jemu zawsze pozostali wierni. * Wysłuchaj nas przez tegoż Pana naszego Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą Ojcze, i z Duchem Świętym żyje, i króluje na wieki wieków.

Okres Pasyjny II: Panie Boże, Ojcze wszelkiego miłosierdzia. * Prosimy Cię, spojrzyj łaskawie na Kościół Swój, który Syn Twój tak umiłował, że wydał za niego samego siebie ponosząc śmierć haniebną na krzyżu Golgoty. * Spraw, prosimy Cię, abyśmy za Jego przykładem cierpliwie znosili wszelkie cierpienia swoje i Ciebie zawsze uwielbiali. * Wysłuchaj nas przez tegoż Syna Swojego, naszego Pana, który z Tobą i z Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków.

Okres Wielkanocny: Boże i Ojcze nasz, Stworzycielu wszechświata i człowieka. * Ty nas stworzyłeś i zbawiłeś przez ofiarę i zmartwychwstanie Syna Twojego Jezusa Chrystusa. * Dziękujemy Ci za tę łaskę, że nasze serca podczas tego nabożeństwa pałały miłością i wdzięcznością, gdy do nas dzisiaj mówiłeś w Słowie Swoim świętym. * Spraw, abyśmy to Słowo zachowali w sercach wdzięcznych i owoc wydali ku żywotowi wiecznemu. * Przez tegoż Syna Twojego, naszego Pana Jezusa Chrystusa, * który z Tobą i z Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków.

Święto Zesłania Ducha Świętego: Panie Jezu Chryste, dziękujemy Ci, że Twój Duch zjednoczył nas z Tobą i pomiędzy nami wszystkimi. * Prosimy Cię: zachowaj tę społeczność w Twoim Kościele i spraw aby była znakiem Twojej miłości dla całego świata. * Który z Ojcem i Duchem Świętym, jako Bóg prawdziwy, żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Święto Trójcy Świętej: Wszechmogący, wieczny Boże w Trójcy Świętej Jedyny: Ojcze, Synu i Duchu Święty, * dziękujemy Ci z całego serca, żeś z wielkiej miłości Swojej objawił nam istotę i wolę Swoją. * Prosimy Cię posilaj nas zawsze w tej wierze i spraw, abyśmy zawsze Ciebie jako naszego Stwórcę, Odkupiciela i Zbawiciela, a także jako tego, który nas Poświęcił umieli i chcieli zawsze czcić i uwielbiać. * Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Zwykła I: Wszechmogący Boże i Ojcze Pana naszego Jezusa Chrystusa! * Dziękujemy Ci za ten święty dzień i Twoje Słowo, przez które udzielasz nam darów zbawienia. * Wysławiamy Cię i dziękujemy wraz z całym Kościołem Twoim za miłość, którą okazałeś nam w Synu Swoim Jezusie Chrystusie. * Wysłuchaj nas przez tegoż Syna Twojego, naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Zwykła II: Wysławiamy Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że nas oświeciłeś światłem Twej Prawdy. * Spraw abyśmy każdego dnia w świetle Twej Prawdy chodzili i według niej postępowali. * Wysłuchaj nas przez Chrystusa, Pana naszego.

Zwykła III: Boże, Dziękujemy Ci, że wolno nam było być słuchaczami Twego Słowa Świętego, które trwa na wieki. * Spraw, abyśmy byli nie tylko słuchaczami Twego Słowa, ale także błogosławionymi jego wykonawcami. * Prosimy Cię o to, przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, który z Tobą i z Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków.

Posted on 28 grudnia, 2013, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: